0
0

تعیین اهداف و دستیابی به اهداف به روش بریان تریسی

1288 بازدید

یک فرمول قدرتمند برای تعیین اهداف و دستیابی به آن ها وجود دارد که شما میتوانید در طول زندگیتان از آن استفاده کنید. این فرمول شامل هفت مرحله ساده می باشد.به کارگیری هر کدام از این مراحل می تواند کارآیی شما را دوبرابر تا سه برابر کند در صورتی که شما در حال حاضر از آم استفاده نکرده باشید.

هدفگذاری

مرحله اول :تصمیم بگیرید دقیقاً چه چیزی می خواهید

 

 

بسیاری از مردم روزهای زیادی را صرف انجام کارهای بیهوده و بی ثمر می کنند چون اصلاً اهداف و برنامه‌های خود را مشخص نکرده اند. عزیزان دل سعی کنید در تعیین اهدافتان از افرادی کمک بگیرید که این مسیر را رفته‌اند و از آن افراد نظر بخواهید که چه کارهایی برای رسیدن شان به این مکان انجام داده‌اند.

 

 

مرحله دوم :هدف خود را روی کاغذ یادداشت کنید.

 

 

افکار خود را روی کاغذ بیاورید. هنگامی که اهداف خود را یادداشت می کنید شما آن را واضح و روشن کرده و شکل ملموسی را به آن می دهید. شما چیزی را خلق می کنید که می توانید آن را لمس کرده و مشاهده کنید، به عبارت دیگر هدف و مقصدی که روی کاغذ نوشته نشود آرزو و توهمی بیش نیست و انرژی در ورای آن وجود ندارد.

اهداف خود را به گونه ای روی کاغذ بیاورید که گویی یک سال گذشته و همه آن اهداف تحقق یافته اند.

از زمان حال ساده، مثبت و ضمیر اول شخص برای نوشتن استفاده کنید تا اینکه ذهن ناخودآگاه شما فوراً آن ها را تایید کند.

 

به عنوان مثال:

من هر سال x دلار درآمد دارم.

من چنین اتومبیلی را سوار می شوم.

 

 

مرحله سوم: ضرب العجلی را برای اهداف خود تعیین کنید.

 

یک هدف یا مقصود بدون داشتن ضرب العجل فاقد هرگونه اضطرار و فوریت می باشد. هیچ آغاز و پایان واقعی ندارد .بدون تعیین زمان مشخص و بدون داشتن برنامه و پذیرش مسئولیت های خاص برای رسیدن به هدف مسلماً انجام کارها به تعویق خواهد افتاد و کار زیادی انجام نخواهد شد.

 

 

مرحله چهارم: فهرستی از تمام کارهایی را که شما فکر می کنید باید انجام دهید تا به اهداف خود برسید تهیه کنید.

که هر بار که اولویت های جدیدی به ذهنتان خطور می‌کند آن را به لیست خود بیفزایید. به این کار ادامه دهید تا اینکه لیست شما تکمیل شود. این فهرست یک تصویر عینی از اهداف و کارهای مهمتر را برای شما ارائه می دهد.

 

 

مرحله پنجم: فهرست خود را به صورت یک برنامه تنظیم کنید.

 

فهرست خود را بر اساس اولویت و ترتیب سازماندهی کنید. چند دقیقه از وقت خود را صرف تصمیم گیری راجع به اینکه اول باید چه کاری را انجام دهید و سپس چه کاری را انجام دهید بکنید. تصمیم بگیرید که چه کاری بایستی پیش از کار دیگر و چه کاری بایستی بعد از کار دیگر به انجام برسد.

 

 

مرحله ششم: بلافاصله برنامه خود را به مرحله انجام برسانید

 

کاری را انجام دهید. هر کاری را که دوست دارید انجام دهید .یک برنامه معمولی که به خوبی به مرحله اجرا درآید بسیار بهتر از یک برنامه عالی است که برای اجرای آن اقدامی صورت نگیرد.

 

 

مرحله هفتم: مصمم باشید که هر روز کاری را انجام دهید که شما را به سوی هدف اصلی تان سوق دهد.

 

این فعالیت را وارد برنامه روزانه خود بکنید. درباره یک موضوع مهم چند صفحه مطالعه کنید.

حرکت به سمت هدف خودرا ادامه دهید .به محض اینکه شروع به حرکت کردید توقف نکنید به حرکت خود ادامه دهید. این تصمیم و این نظم و انضباط به تنهایی می‌تواند شما را تبدیل به یکی از موفق ترین و خلاق ترین افراد نسل خودتان بکند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://managemag.ir/?p=1438
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر
mohammad rafizadeh
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد تعیین اهداف و دستیابی به اهداف به روش بریان تریسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.